Jaki szampon na łupież wybrać?

Jaki szampon na łupież wybrać?

Łupież to nic innego, jak białe płatki i łuski, które pojawiły się na skórze głowy, a niejednokrotnie – przez osypywanie – również na ubraniach czy ramionach. Jest to nawracająca choroba skóry głowy, którą na całe szczęście można dość sprawnie wyleczyć. Kluczem do sukcesu jest stosowanie szamponów na łupież i odpowiednio dobranych produktów pielęgnacyjnych. Nie zapominajmy jednak, aby pod żadnym pozorem nie ignorować tego problemu. Nieleczony może doprowadzić do wypadania kosmyków lub powstania różnorodnych chorób skóry głowy. 

Skuteczny szampon na łupież 

Przyjęło się, że dobry szampon na łupież powinien zawierać w składzie siarczek lub dwusiarczek selenu, ketokonazol, kwas salicylowy, pirokton olaminy czy witaminę A. Oczywiście w tym przypadku wiele zależy od marki, która posiada w swojej ofercie dane produkty. Program pielęgnacyjny przeznaczony do walki z łupieżem, na który składa się szampon na łupież (x2) oraz odżywka oferuje marka Ducray, słynąca już z pielęgnacji wprost zmieniającej życie. Dermokosmetyki doskonale radzą sobie z problemem łupieżu. 

Podczas stosowania szamponu na łupież niebywale ważne jest przeczytanie i stosowanie się do wskazówek producenta. Dzięki temu dowiesz się nie tylko tego, ile razy w tygodniu stosować produkt, ale również jakie ilości i jak długo. Tym sposobem leczenie łupieżu będzie szybsze i skuteczniejsze. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że dobry szampon na łupież powinien jednak zawierać w składzie nie tylko szereg substancji leczniczych, ale również witaminy i minerały, które zadbają o włosy od wewnątrz. Witaminy A, E, PP znane są ze swoich właściwości regenerujących naskórek. Mile widziane są również wyciągi roślinne, jak chociażby te ze skrzypu polnego, mięty czy rumianku. 

Zaleca się jednocześnie, aby nie zaprzestawać całkowitego stosowania szamponu przeciwłupiezowych – nawet po zakończonej kuracji. Jednak wówczas aplikowanie produktu 1-2 razy w tygodniu w zupełności wystarczy.