Najczęstsze objawy suchej skóry

Najczęstsze objawy suchej skóry

Sucha skóra to problem, z którym zmagają się osoby w różnym wieku. Co więcej, uczucie ściągnięcia czy pieczenia dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. To jednak nie wszystkie objawy, które mogą świadczyć o suchości skóry. Na początku warto zaznaczyć jednak, że główną przyczyną tego typu skóry jest obniżona zdolność naskórka do zatrzymywania się wody. Niejednokrotnie zdarza się również, że taki stan skóry wywołany jest czynnikami zewnętrznymi lub wewnętrznymi.

Kluczem do sukcesu i nieskazitelnego wyglądu skóry suchej jest oczywiście pielęgnacja. Okazuje się, że z powodzeniem można wykonać ją w trzech prostych krokach. Szczegóły znajdziesz tutaj. Niekiedy zdarza się jednak, że suchość skóry jest swego rodzaju wołaniem organizmu o pomoc. Wówczas konieczna okaże się wizyta w gabinecie dermatologicznym! Suchość skóry może być jednym z objawów cukrzycy.

Czym objawia się sucha skóra?

Skóra sucha z natury jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego też tak łatwo ulega dodatkowym podrażnieniem. Ponadto jest ściągnięta i napięta. Mimo że nie pojawiają się na niej krosty i wypryski, to ma tendencję do przedwczesnego powstawania zmarszczek. Inne objawy świadczące o suchości naskórka to:

  • pęknięcia pojawiające się w różnych obszarach,
  • nadmierne łuszczenie,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • suchość skóry podczas zmiennych warunków pogodowych i ostrych mrozów.

Bardzo często zdarza się również, że skóra sucha jest mylona ze skórą odwodnioną. O różnicach między tymi dwoma typami skóry, przeczytasz tutaj. Jak już wspominaliśmy, osoby posiadające skórę suchą powinny przede wszystkim skupić się na pielęgnacji, a co za tym idzie doborze właściwych kosmetyków i produktów. Ogromną ulgę i ukojenie przyniesie emolient w kremie Dexeryl, czyli ekspert w walce z problemami skórnymi tego typu. Oprócz tego bardzo ważna jest zdrowa dieta, a także zrezygnowanie z agresywnych peelingów, które dodatkowo mogą podrażniać i tak bardzo delikatny już naskórek.