Automaty vendingowe – wynajem

Automaty vendingowe – wynajem

Automat vendingowy to urządzenie, które stało się naturalnym elementem miejskiego wystroju. Jest powszechny nie tylko w szkołach, miejscach pracy, urzędach, siłowniach, ale i na ulicach w wielu przeróżnych miejscach, także na dworcach kolejowych, czy autobusowych. Korzystamy z jego usług już niemalże wszędzie. Jest niezwykle pomocny, gdy zamknięte są sklepy, a dręczy nas pragnienie, czy mamy ochotę na przekąskę.

Rodzaje automatów vendingowych

Na ulicach widać coraz więcej rodzajów tego typu urządzeń. Sprzedają nam wodę i inne napoje, gazety, przekąski, produkty CBD i wiele innych. Można wymienić trzy rodzaje automatów vendingowych:

  • uniwersalne,
  • do zimnych napojów,
  • do gorących napojów.

Uniwersalne mają najczęściej mechanizm sprężynowy (ruch sprężyny wysuwa konkretną rzecz, która spada do pojemnika, z którego ją potem wyjmujemy). Takie automaty zawierają głównie przekąski, czasem też puszki z napojami, czy gazety.

Automaty do zimnych napojów, zawierają mechanizm chłodzący, często też są zasłonięte tak, że nie widzimy napojów ukrytych we wnętrzu.

Zaś automaty do napojów gorących, mają mechanizm podgrzewający wodę, można w nich spotkać nie tylko kawę, herbatę, czy mleko, ale coraz częściej również popularne zupki instant w formie gorącego kubka.

Sprawdź także:

Ile czasu działa kawa? Co jeszcze warto wiedzieć na temat kofeiny?

Wynajem automatów vendingowych

Wynajem, w przeciwieństwie do zakupu, daje większą swobodę. Pozwala zmienić co jakiś czas urządzenie na zupełnie inne, serwujące inny asortyment, wynająć je na czas, w jakim go potrzebujemy, np podczas festynów, czy imprez firmowych. Często również wiąże się z dobrym serwisowaniem urządzenia przez firmę wynajmującą. W dzisiejszych czasach stanowi on bardzo popularną formę wśród wielu firm i instytucji.

Przejrzyste warunki umowy, dobre ceny, w które wliczony jest serwis, to tylko niektóre zalety wynajmu. Klient często sam wybiera zawartość automatu. Wypożyczając taką maszynę do szkoły, Klient może tak dobrać asortyment, by był on zgodny z obowiązującymi normami żywienia. Oznacza to, że zamiast zwykłych słonych czy słodkich przekąsek, w automacie znajdą się chipsy z jabłek, buraków, marchewki czy świeżo wyciskane soki owocowe, lub warzywne.

Wynajem automatów vendingowych to idealne rozwiązanie dla szkół, siłowni, biur, i wielu innych miejsc, w których przebywają ludzie. Nie trzeba zatrudniać sprzedawcy, nie trzeba stać w kolejce do kasy, można płacić zarówno kartą, jak i gotówką, przez 24 godziny na dobę i ma się serwis w razie potrzeby. Do tego samemu można ustalić jaką kawę, czy herbatę poda automat, czy dobrać przekąski według swojego uznania.

Źródło inspiracji:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *