Wypełniacze ekologiczne na straży finansów firmy i środowiska naturalnego

Wypełniacze ekologiczne na straży finansów firmy i środowiska naturalnego

Każda przesyłka wymaga odpowiedniego zapakowania. Wiedzą o tym zwłaszcza właściciele sklepów online, którzy na co dzień pakują setki towarów, ale i osoby prywatne, które często korzystają z usług kuriera. Liczy się bowiem nie tylko estetyczny wygląd paczki, ale i to, co znajduje się w środku, czyli wypełniacze do kartonów, które chronią przewożone towary – zwłaszcza te wykonane z delikatnych materiałów. Dbałość o czystość środowiska naturalnego wymusza na wielu firmach poszukiwania bardziej ekologicznych rozwiązań, jakimi są wypełniacze ekologiczne, które skutecznie ograniczają zużycie plastiku. W tym artykule przedstawiamy korzyści, jakie ekologiczne wypełniacze do kartonów zapewnią Tobie i Twojej firmie. 

Zalety ekologicznych wypełniaczy do paczek

Każdy przedmiot, bez względu na jego wielkość, cenę czy materiał, z którego został wykonany, potrzebuje odpowiedniego zabezpieczenia na czas przenoszenia i transportu. Firmy wysyłkowe muszą przestrzegać określonych zasad w trakcie pakowania swoich towarów tak, aby dotarły one do klienta w nienaruszonym stanie, przez co nie zgłosi on reklamacji, a firma nie poniesie niepotrzebnych kosztów. Odpowiednie pakowanie towarów wymaga zarówno opakowań wykonanych z wytrzymałego na obciążenie kartonu, ale i specjalnych wypełniaczy kartonów. Zamiast jednak wybierać wypełniacze wykonane z tworzyw sztucznych, takich jak folia stretch czy folia bąbelkowa, warto sięgnąć po wypełniacze ekologiczne

Tego rodzaju wypełniacze są w 100% wykonane z papieru, który jest łatwy do pozyskania i niedrogi, a w trakcie ich produkcji do atmosfery uwalniają się niewielkie ilości węgla i freonów, które przyspieszają efekt cieplarniany. Wypełniacze ekologiczne nawet wielokrotnie używane spełniają swoje funkcje i prezentują się estetycznie, podczas gdy folia stretch czy folia bąbelkowa już po jednym użyciu nadaje się do wyrzucenia. Co więcej, wypełniacze ekologiczne całkowicie podlegają biodegradacji, dzięki czemu dodatkowo nie zanieczyszczają środowiska tak, jak w przypadku sztucznych wypełniaczy do paczek. 

Ekologiczne rozwiązania = oszczędność

Mogłoby się wydawać, że wypełniacze do kartonów to drobny i mało istotny szczegół. Jednak to właśnie one chronią towar przed zarysowaniem i zawilgoceniem oraz amortyzują wstrząsy w trakcie transportu czy przenoszenia. Firmy wysyłkowe, które na co dzień pakują setki czy nawet tysiące paczek, mogą wygenerować pewne oszczędności, wykorzystując wypełniacze ekologiczne. W przypadku reklamacji wszystkie wypełniacze ekologiczne można z powodzeniem wykorzystać do pakowania kolejnych paczek bez obawy, że nie zapewnią towarom odpowiedniej ochrony. To z kolei pozwala zaoszczędzić na zakupie nowych opakowań i wypełniaczy.

Wypełniacze ekologiczne a budowanie wizerunku marki

Obecnie wiele firm wysyłkowych zgodnie z panującą modą i wymogami rynku promuje się jako firmy ekologiczne. Całkowicie rezygnując z opakowań i wypełniaczy wykonanych z tworzyw sztucznych i stosując w ich miejsce wypełniacze ekologiczne, mogą znacznie przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Warto przy tym pamiętać, że coraz więcej ludzi jest świadomych zagrożeń wynikających z nadmiernego zaśmiecania naszej planety i przykuwa dużą uwagę do ekologicznych rozwiązań. Dlatego też, dzięki zastosowaniu ekologicznych wypełniaczy, firma wysyłkowa może budować pozytywny wizerunek swojej marki i jeszcze silniej związać ze sobą swoich klientów.

Wypełniacze do kartonów zapewniają odpowiednią ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym, zarysowaniami czy zawilgoceniem towarów w trakcie ich transportu. Firmy, które zajmują się wysyłką towarów, codziennie korzystają z setek wypełniaczy, które następnie trzeba zutylizować. Wypełniacze z tworzyw sztucznych generują dużo zanieczyszczeń, dlatego warto wybrać wypełniacze ekologiczne wykonane w 100% z naturalnych i biodegradowalnych materiałów. Dzięki temu firma nie tylko może przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego, ale i wygenerować pewne oszczędności oraz zapisać się w świadomości klientów jako marka idąca z duchem filozofii eko.