Pielęgnacja skóry suchej i wrażliwej

Pielęgnacja skóry suchej i wrażliwej

Lato to czas noszenia krótkich spodenek, spódnic oraz bikini, dlatego już z początkiem wiosny należy zadbać o stan swojej skóry, aby odpowiednio wcześnie pozbyć się wszelkich niedoskonałości i problemów skórnych. Po zimie skóra całego ciała zwykle jest przesuszona, gdyż suche powietrze oraz mniej przewiewna odzież sprzyjają pojawianiu się podrażnień.

Wieloetapowa pielęgnacja kluczem do sukcesu

Aby uzyskać efekt gładkiej, jędrnej skóry bez podrażnień bardzo ważna jest systematyczność. Regularne wykonywanie peelingu w czasie kąpieli pozwoli złuszczyć martwy naskórek i oczyścić pory. Duże znaczenie ma także żel pod prysznic, gdyż niektóre składniki mogą być powodem reakcji alergicznych w postaci krost, wysypek i stanów zapalnych. Bezpiecznym wyborem są kosmetyki do mycia o naturalnym składzie, pozbawione dodatkowych substancji zapachowych i wzmacniających kolor. Po kąpieli konieczne jest dogłębne nawilżenie skóry całego ciała, aby uniknąć nieprzyjemnego uczucia ściągania. W tym celu doskonałym wyborem będzie produkt nawilżający, na przykład Dexeryl krem bądź olejek.

Wiele osób zachwala efekty regularnego szczotkowania ciała przy pomocy dedykowanej szczotki. Jej twardość i rodzaj włókna należy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Systematycznie wykonywany zabieg pomaga ujędrnić skórę, zminimalizować cellulit oraz zapobiega zatrzymywaniu się wody w organizmie. Najważniejsze jednak aby opanować technikę szczotkowania i nie przekraczać wyznaczonego czasu.

Kiedy zgłosić się po pomoc do specjalisty?

Niestety bardzo często zachodzące zmiany hormonalne, bądź choroby przewlekłe mogą przyczynić się do powstawania uporczywych zmian, których nie można wyleczyć w domowych warunkach. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z dermatologiem, który przedstawi plan leczenia i zaproponuje odpowiedni preparat leczniczy. Najczęstsze schorzenia skóry to:

 Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na stan skóry

Nawilżanie skóry należy rozpocząć od środka, poprzez regularne picie wody. Dieta bogata w świeże owoce, warzywa, nasiona i orzechy pozwoli z kolei dostarczyć wszelkich niezbędnych składników mineralnych. Warto ograniczyć do minimum spożywanie wysoko przetworzonej żywności, słodkich i słonych przekąsek oraz alkoholu. Palenie tytoniu negatywnie wpływa na stan skóry, jej sprężystość i kolor, dlatego dobrze jest całkowicie porzucić nałóg.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *